1994-1996 Chevy Impala Owners

0
263
Name Impala Year and Color Location
Frank Aguayo ’95 Black Santa Ana
John Alavazo ’96 Black Sunland
Danny Alcala ’96 Black Sun Valley
Peter Amaya ’96 Dark Cherry Metallic Los Angeles
Clifford Anger ’95 Dark Green-Gray Metallic Canyon Country
Angelo Antoci ’96 Dark Cherry Metallic Surfside
Janne Asplund ’96 Dark Cherry Metallic Stockholm, Sweden
Abdul-Fatau Atchulo ’95 Dark Green-Gray Metallic West Covina
David Avitia ’95 Black San Fernando
Robert Baker ’96 Black Highland
John Baldaseroni ’96 Dark Cherry Metallic Burbank
Roger Ball ’96 Black Moorpark
George Banerian ’96 Marblehead Grey Caprice Walnut
Tad Banzuelo ’96 Dark Green-Gray Metallic Orange
Barry Barker ’96 Black Santa Monica
Robert Barker ’96 Dark Green-Gray Metallic Long Beach
Chino Barreto ’95 Black Indianapolis, Indiana
Don Barsumian ’96 Dark Cherry Metallic Westchester
Lou Bartoletti ’96 Black Burbank
Jerry Beeson ’96 Black Norwalk
Colin Benham ’96 Black Rancho Cucamonga
Paul Benthuys ’96 Black Long Beach
Mike Benz ’96 Dark Cherry Metallic Yorba Linda
Luca Bercovici ’96 Black Beverly Hills
Ed Berkowitz ’96 Black Arleta
Ron Birtch ’96 Black Mission Viejo
E.R. Bonson ’96 Black Laguna
Del Bowman ’96 Dark Cherry Metallic Palos Verdes Estates
Walter Brauer ’96 Dark Cherry Metallic Glendale, AZ
Les Brown ’96 Dark Cherry Metallic San Leandro
Charlie Bryant ’96 Black Placentia
Rick Brysacz ’96 Black Yorba Linda
Arthur Burgess ’96 Black Santa Maria
Gary Burhanan ’96 Dark Green-Gray Metallic Culver City
Ron Campbell ’96 Dark Green-Gray Metallic Upland
Mike Case ’96 Dark Green-Gray Metallic Williams, OR
Javier Chacon ’96 Dark Cherry Metallic Caprice Hacienda Heights
Jimmy Chen ’96 Black Hacienda Heights
Joseph Cimino ’96 Black Torrance
Keith Code ’96 Black Glendale
Fr. Doug Cook ’96 Dark Green-Gray Metallic Placentia
Gene Cornish ’96 Dark Green-Gray Metallic Fountain Valley
Larry Corpuz ’94 Indigo Blue Caprice Moreno Valley
Christopher Cruz ’96 Black Cypress
Pat Cummins ’96 Dark Cherry Metallic Encinitas
Jim Curtis ’95 Dark Green-Gray Metallic Columbia, South Carolina
Chris Cuzynski ’96 Black Alta Loma
Jeff Daley ’94 Black Costa Mesa
JP DesRosiers ’95 Reflex Silver Caprice SS Woodland Hills
Joe DiBenedetto ’96 Black Fullerton
Tom Dinkel ’96 Black Park Ridge, IL
Bryant Dobard ’95 Dark Cherry Metallic Pomona
Barry Duffy ’95 White Caprice San Francisco
Bruce Duncan ’96 Black Orange
Dwight Durkee ’95 Black Monrovia
Jim Eatherton ’94 Black Brea
Lionel Eden ’96 Black Redondo Beach
Fred Ellrott ’96 Black Somis
Tom Englezos ’96 White Caprice Pilot Hill
Christina Essex ’96 Black Playa del Rey
Harry Essex ’96 Black Playa del Rey
Manuel Estrada ’95 Black La Mirada
Silvan Etter ’95 Black Koeniz Switzerland
Tom Ferguson ’96 Black Anaheim
David Fernandez ’96 Dark Cherry Metallic Ontario
John Fitzgerald ’95 Dark Cherry Metallic Upland
Jeffrey Flach ’96 Black Pasadena
Jason Fluch ’95 Silver-Black Carlsbad
Phillip Foerstel ’96 Dark Green-Gray Metallic Van Nuys
Steve Forister ’96 Black Rancho Cucamonga
Gary Foster ’96 Black Temecula
Michael Fox ’96 Dark Cherry Metallic Highland
Ainsworth Francisco ’96 Black Carson
Tom Frederico ’96 Black San Diego
Larry Freeman ’95 Dark Cherry Metallic Huntington Beach
Steve Friend ’95 Black Placentia
Mario Garcia ’96 Dark Green-Gray Metallic Burbank
Joe Garibay ’94 White Caprice Palmdale
Don Garling ’95 Dark Cherry Metallic Garden Grove
Brian Garrett ’96 Dark Cherry Metallic Las Vegas, Nevada
Robert Garrigus ’95 Black Sylmar
Martin Gershenson ’96 Black Corona
Herbert Godeau ’96 Black Los Angeles
Cecil Goins ’96 Black Torrance
Barry Gold ’96 Black Van Nuys
Alberto Gonzalez ’96 Dark Cherry Metallic Sacramento
James Gonzalez ’96 Black San Diego
Lenny Gordon ’96 Dark Cherry Metallic Los Angeles
Kym Grant ’96 Dark Green-Gray Metallic Altadena
Dana Green ’96 Black Simi Valley
Steve Guinn ’96 Dark Cherry Metallic Phoenix, Arizona
Larry Gunter ’96 Dark Green-Gray Metallic Bloomington
Bobby Gutierrez ’96 Dark Cherry Metallic El Paso, TX
Jose Gutierrez ’96 Dark Cherry Metallic Los Angeles
Ray Guy ’96 Dark Cherry Metallic Chandler, Arizona
Frank Halley ’95 Dark Cherry Metallic Placentia
Chris Harmon ’96 White Impala Ventura
Bill Harper ’96 Dark Green-Gray Metallic Orange
Bill Hatcher ’96 Black Santa Ana
Diane Hayden ’96 Black Laguna Hills
Laurent Hayward ’96 Black El Cajon
Bob Henry ’96 Black Fullerton
Patrick Henry ’96 Black La Mirada
Carlos Hernandez ’96 Black Venice
Lori Hernandez ’95 Black Paramount
Lee Hilburg ’94 Black Sherman Oaks
Michael Hill ’95 Black Inglewood
Morie Hively ’95 Dark Green-Gray Metallic Huntington Beach
Jason Holden ’95 White Caprice Ceres
Vitthal Hosangadi ’96 Black Costa Mesa
Dick Housepian ’96 Black Las Vegas, Nevada
Steven Hummel ’96 Black Newport Coast
Ken Hunter ’96 Dark Green-Gray Metallic Ontario
John Hurley ’95 Black Goleta
Kim Hurley ’96 Black Portland, OR
Jason Hutchins ’94 Black Caprice Newport Beach
Dave Jackson ’96 Black Huntington Beach
Tim Jackson ’95 Black Salt Lake City, Utah
Bart Jereb ’96 Black Pacific Palisades
Hugo Jimenez ’96 Black Los Angeles
Karl Johnson ’96 Bright White Metallic Caprice Lake Los Angeles
Kenneth Jones ’96 Dark Cherry Metallic Riverside
Patrick Joseph ’95 Black Glendale
Howard Jordan ’96 Dark Green-Gray Metallic Bloomington
Rick Kaminska ’96 Black El Segundo
Peter Katsumata ’96 Black Gardena
Paul Kievit ’96 Black Diamond Bar
Joe Kim ’96 Black Valley Glen
Joe King ’96 Dark Green-Gray Metallic Granada Hills
Robert Knox ’96 Black Orange
George Knudten ’96 Dark Cherry Metallic Thousand Oaks
John Koyama ’96 Black Palos Verdes Estates
Rick Krause ’96 Dark Green-Gray Metallic Fallbrook
David Krueger ’95 Dark Cherry Metallic Arcadia
Matthew LaGrange ’95 Black Cypress
Christopher Larry ’95 Black Ontario
Michael Leahy ’96 Dark Green-Gray Metallic El Segundo
Brian Ledford ’95 Dark Cherry Metallic Temecula
Charles Leestma ’96 Black Fountain Valley
Harvey Lehmeier ’96 Dark Cherry Metallic Cypress
Marcie Lemberg ’96 Black
Richard Leon ’96 Dark Cherry Metallic Commerce
John Lim ’96 Dark Cherry Metallic West Covina
Kevin Lindsay ’95 Black Garden Grove
Mark Liptak ’95 Black Temecula
Selwyn Lloyd ’96 Black Pasadena
John Logan ’96 Dark Cherry Metallic Durham, NC
Pablo Lopez ’96 Dark Green-Gray Metallic Fullerton
Joyce Mackay ’96 Black Mission Viejo
Robert MacLeod ’96 Black Santa Ana
Steve Magnus ’96 Black Bakersfield
Memo Maldonado ’96 Dark Green-Gray Metallic Los Angeles
Jimmy Marquez ’96 Black Los Angeles
James McLaury ’95 White Caprice La Crescenta
Adolph “Pee Wee” McNeil ’96 Black Mission Viejo
Josh McNutt ’95 Black Moorpark
Tony Mercado ’95 Dark Cherry Metallic Orange
Lee Merritt ’96 Dark Cherry Metallic Ladera Heights
David Meyer ’96 Black Whittier
Corrina Michalak ’96 Dark Green-Gray Metallic Hawthorne
Ron Miller ’96 Dark Cherry Metallic Torrance
Gary Mills ’95 Black Caprice San Diego
Mel Minor ’96 Dark Cherry Metallic Simi Valley
Mike Mitsch ’95 Black Palmdale
Ron Molendyk ’96 Dark Green-Gray Metallic Placentia
Audra Monaghan-Fee ’96 Black Apple Valley
Mike Money ’96 Dark Cherry Metallic La Quinta
Ed Monk ’96 Black Downey
Barry Moore ’96 Black Fullerton
Bill Morehouse ’96 Dark Cherry Metallic Huntington Beach
Albert Morla ’96 Black Arleta
Rick Mosley ’95 Black Canoga Park
Mike Muniz ’96 Black Montrose
Mike Muniz ’94 Red Caprice SS Montrose
Scott Nelson ’95 Black Hezelwood, MO
Jason Newman ’96 Black Woodland Hills
Francisco Nuno ’95 Caprice Alhambra
Shannon Ocampo ’95 Black Long Beach
Andres Ortega ’95 Dark Green-Gray Metallic Los Angeles
Craig Ory ’96 Black Fullerton
Tom Parks ’96 Dark Cherry Metallic Burbank
Chuck Partridge ’94 Black Whittier
Albert Perez ’96 Dark Cherry Metallic La Habra Heights
Mickey Perman ’96 Dark Cherry Metallic Oak Park
Cesare Perrino ’96 Black North Hollywood
Ethan Pettus ’95 White Caprice Ventura
Dan Pianelli ’95 Dark Cherry Metallic Long Beach
Vince Plaza ’96 Black Foothill Ranch
Anita Powell ’95 Dark Green-Gray Metallic Escondido
David Powell ’96 Black Escondido
Bud Pratt ’96 Black Laguna Hills
John Pringle ’96 Dark Green-Gray Metallic Montebello
Armando Quezada ’95 Dark Green-Gray Metallic Rosemead
Roger Rangle ’96 Black Garden Grove
Robert Raypole ’95 Dark Cherry Metallic Buena Park
Larry Read ’96 Dark Cherry Metallic Capistrano Beach
Ron Reimer ’95 Black Garden Grove
Jose Reza ’96 Dark Cherry Metallic Pico Rivera
Jon Rice ’95 Black Redondo Beach
Al & Camille Robinson ’96 Black Bellflower
Juan Robles ’96 Dark Cherry Metallic Pasadena
Martin Rodriguez ’96 Dark Cherry Metallic Baldwin Park
Fred Roman ’95 Light Green Caprice Brea
Ray Roman ’96 Dark Cherry Metallic Garden Grove
John Roth ’96 Black Palmdale
Michelle Sanford ’96 Black Whittier
Ed Sato ’95 White Caprice Riverside
Trennell (Tre) Saunders Black Caprice West Los Angeles
Ken Savoca ’94 Black Huntington Beach
Art Sbicca ’95 Black San Marino
Jim Schafer ’96 Dark Cherry Metallic Corona
James Shew ’96 Dark Cherry Metallic Alta Loma
Peter Silvia ’96 Black Brea
Bryan Simonian ’96 Black Tustin Ranch
Hardy Singh ’96 Black Anaheim
Bob Smith ’96 Black Van Nuys
Diego Solis ’95 Dark Cherry Metallic San Bernardino
John Stacy ’96 Dark Cherry Metallic Chatsworth
Mark Starr ’94 Black Caprice 9C1 Modesto
Jerry Stern ’96 Dark Cherry Metallic West Hills
Lovell Stoddard ’96 Dark Green-Gray Metallic Upland
Dave Stonefield ’96 Black Los Angeles
William Stoner ’96 Dark Green-Gray Metallic Glendale
Greg Sullivan ’96 Black Canyon Lake
Sharon Surber ’96 Dark Green-Gray Metallic Chula Vista
Joe Suski ’96 Black Oakdale, MN
David Tallmadge ’96 Dark Cherry Metallic Santa Maria
Kazuhiro (Kazu) Tanaka ’96 Black Kashiwa, Japan
Bob Taylor ’94 Black Ventura
Peter Thomas ’96 Black San Diego
Daniel Trevino ’96 Black USS Winston S. Churchill
Hugh Triffet ’96 Dark Cherry Metallic Fullerton
Dick Truman ’96 Black Poway
Steve Tucker ’96 Dark Cherry Metallic Lakewood
Adam Uehara ’96 Black Pomona
Michael Underwood ’96 Dark Green-Gray Metallic Bakersfield
Mike Van Slyke ’96 Black Santa Maria
Phillip Villa ’96 Dark Cherry Metallic Castaic
Luis Villegas ’96 Dark Cherry Metallic Arcadia
Susan Vivion ’96 Dark Cherry Metallic Sulphur, LA
Gary Wang ’95 Black Beaumont
Cari Washington ’95 Black Buena Park
Travis Wasson ’96 Dark Green-Gray Metallic Huntington Beach
Joe Watring ’95 Black Torrance
Ric Weals ’95 Black San Bernardino
Phillip Weisgerber ’96 Black Newbury Park
Jaymes Welch ’95 Dark Green-Gray Metallic Garden Grove
Aaron Wilder ’94 Black Riverside
Anthony Williams ’95 Black Caprice Carson
Hobart Young ’96 Black Arcadia
Alejandro Zamora ’95 Dark Cherry Metallic Pomona
Dan Zelman ’94 Black Simi Valley
David Zimmerman ’96 Black Los Angeles
SHARE
Next articleJohn Alavazo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here